Результати науково – практичної конференції у НАДУ при Президентові України за міжнародною участю

Питанням професіоналізації державної служби та ролі Національної академії у розбудові сучасної системи державного управління був присвячений виступ Президента Національної академії на науково-практичній конференції за міжнародною участю «Публічне управління: шляхи розвитку», яка відбулась 26 листопада 2014 року у Національній академії державного управління при Президентові України.

Метою конференції стало обговорення напрямів розвитку публічного управління в Україні в контексті цивілізаційних і формаційних змін. У науковому зібранні взяли участь віце-президенти Національної академії Андрій Попок, Марина Білинська, заступник постійного представника ПРООН в Україні Ініта Пауловіча, народний депутат України, співзасновник громадської Ініціативи “Реанімаційний пакет реформ” Ганна Гопко, Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко, постійний радник проекту Європейського Союзу із інституційного розвитку Twining “Підтримка розвитку державної служби” Пьотр Кульпа, міський голова м. Славутич Володимир Удовиченко, завідувач кафедри публічного адміністрування та регіональної економіки Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця Наталія Гавкалова, науково-педагогічні працівники Національної академії та Дніпропетровського, Львівського, Одеського регіональних інститутів державного управління, аспіранти, докторанти, слухачі Національної академії.

У вітальному слові до учасників заходу президент Національної академії Юрій Ковбасюк відзначив актуальність проведення конференції у час, коли перед країною поставлено цілу низку зовнішніх і внутрішніх викликів, а також висловив упевненість в тому, що напрацьовані у ході роботи наукового зібрання рекомендації стануть вагомим внеском академії у реалізацію сучасних реформ державного управління в Україні. Акцентуючи увагу на ролі Національної академії у системі державного управління, Юрій Ковбасюк зазначив: «Академія є, на мій погляд, одним із ключових елементів системи державного управління, розбудови держави. І від нас залежить у великій мірі і якість державної служби, і якість проведення реформ».

Тому в Національній академії за результатами дворічного проекту ЄС Twinning, що реалізовувався в закладі, напрацьовано власну концепцію системи підготовки державних службовців, в основі якої знаходиться передовий європейський досвід, досвід інших країн. Ця концепція передбачає поєднання трьох важливих компонентів: підготовку державних службовців, підвищення кваліфікації і науково-дослідницьку діяльність. У ході свого виступу президент Національної академії також розповів про особливості навчання у Вищій школі державного управління та Інституті вищих керівних кадрів Національної академії, наголошуючи на тому, що академія здійснює підготовку державних службовців, спроможних ефективно розбудовувати нашу державу, бути інноваційними та відданими своїй справі. Юрій Ковбасюк, президент Національної академії, по завершенню свого виступу побажав учасникам наукового зібрання плідної роботи.

Конференція організована спільно із Національним агентством України з питань державної служби, проектом ЄС Twinning, проектом ПРООН в Україні “Інтеграція положень Конвенції Ріо у національну політику України”.

За результатами конференції опубліковано збірник наукових статей присвячених проблематиці публічного управління в сучасних умовах. Статтю Голови ГО е-Екологія, опубліковану за результатами участі у згаданій конференції, можна завантажити на нашому сайті у відповідному розділі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.