(e-Government в Мінекології) Опубліковано наукову працю щодо впровадження ІК інфраструктури в сфері охорони довкілля

Налагодження ефективної, якісної та оперативної міжвідомчої інформаційної взаємодії, за допомогою новітніх технологій, між представниками органів державної влади, громадськістю і підприємницькою спільнотою є пріоритетним напрямком діяльності Українського громадського об`єднання міжвідомчих комунікацій у сфері охорони навколишнього природного середовища е-Екологія.

У своїй роботі ми використовуємо передовий досвід Сінгапуру, Канади та Естонії, зокрема щодо встановлення інформаційних зв’язків громадськості та влади. C2G (Громадяни – Уряду) є одним з таких новітніх видів (секторів)  інформаційної взаємодії. C2G – це модель, за якою встановлення інформаційних взаємозв`язків відбувається за ініціативи громадськості, адже зрозуміло, що будь-який, окремо взятий, орган державної влади, як монополіст у сфері вироблення державно-управлінських рішень, не завжди зацікавлений навіть у частковій передачі власних функцій іншим суб`єктам.

У даному випадку Інститути громадянського суспільства позиціонуються як дієві партнери держави, які готові брати на себе частину функцій з питань якісного інформаційно-аналітичного та технологічного забезпечення. Впровадження інноваційних інструментів інформаційної взаємодії спільними зусиллями безумовно сприятиме підвищенню рівня якості державної політики як у певній сфері так і у державному управлінні в цілому, разом з одночасною економією бюджетних коштів на їх розробку та впровадження. Крім того, завдяки впровадженню такого новітнього сектору взаємодії як C2G, майже повністю нівелює корупційний фактор, адже зрозуміло, що громадськість є найбільш не зацікавленою у корумпованості будь – якої діяльності органів державної влади.

Збірник наукових праць, у якому опубліковано статтю, буде передано представником ГО е-Екологія до Міністерства екології та природних ресурсів на наступному засідання активу ЮрЕкоСотні, в рамках сприяння ІГС впровадженню електронного урядування в органах державної влади з питань формування і забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Маємо надію, що надані практичні рекомендації зможуть лягти в основу нової концепції державного управління у сфері природокористування, охорони та відтворення природних ресурсів, для реального втілення якої, обов`язково потрібні відповідні теоретико – методологічні основи її функціонування в умовах сучасного розвитку ІКТ.

Нагадаємо, що практичні рекомендації стосовно забезпечення реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері екології вже надано на розгляд Міністра екології на другому засіданні ЮрЕкоСотні заступником голови ГО е-Екологія Володимиром Морозом. Попередньо наукова стаття обговорювалась серед активістів ЮрЕкоСотні у режимі онлайн.

 ЗАВАНТАЖИТИ СТАТТЮ У PDF

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.