(e-Environmental в дії) Запрацював Інтерактивний реєстр екологічних проблем України: перші записи про проблеми та результати їх вирішення

Інтерактивний реєстр екологічних проблем України – це автоматизована система збирання, накопичення та передачі за належністю інформації про екологічні правопорушення, проблеми та загрози регіонального і загальнодержавного рівнів, побудована за моделлю інформаційної взаємодії C2G (громадяни – уряду) в рамках сприяння активу ГО е-Екологія, впровадженню eGoverment в Україні, за ініціативи саме ІГС.

Кожен небайдужий громадянин, може самостійно оприлюднити інформацію про вчинення екоправопорушення чи виникнення екологічної проблеми шляхом внесення запису до Реєстру. Найближчим часом планується також запуск програмних модулів “Звернення до Інспекції” та “Оперативний контроль”. У сукупності з Реєстром вони повинні забезпечувати можливість не тільки оприлюднення інформації, а й оперативний обмін такою інформацією між уповноваженими органами державної влади, громадськими природоохоронними активістами (інспекторами) та небайдужою громадськістю. Результатом такого обміну має бути відповідне реагування органів державної влади на екологічні загрози або притягнення порушників природоохоронного законодавства до відповідальності.

Однак, якщо розробка модулів ще не завершена, то робота Реєстру вже триває у “ручному” режимі і ми маємо перший результат.

Зокрема, 22 Березня 2015 року до Реєстру було внесено запис щодо штучно створеної пожежі на ставках у с.Аджамка, Кіровоградського району, Кіровоградської області. З метою оперативного реагування на порушення природоохоронного законодавства, за сприяння ГО е-Екологія, екоактивістом, який став свідком вчинення правопорушення, було подано відповідну заяву до Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області. Таким чином було ініційовано розгляд внесеного до Реєстру запису. За результатами розгляду заяви, з урахуванням всіх обставин справи, 27 Березеня 2015 року винних осіб було притягнуто до відповідальності за статтею 53 КУпАП.

Надалі, така оперативна і головне якісна взаємодія природоохоронного активу, небайдужої громадськості та органів державної влади, має відбуватися у автоматичному режимі на території всієї країни. На сьогоднійшій день практика показала, що Реєстр – це дієвий інструмент у боротьбі з порушеннями природоохоронного законодавства, який, завдяки екстериторіальності доступу, може використовуватись кожним громадянином у будь-який час у будь-якому куточку України.

З урахуванням викладеного, запрошуємо всіх небайдужих долучитися до спільної природоохоронної справи та разом з активістами е-Екології наповнювати Реєстр екологічних проблем України у власному регіоні!

Варто також нагадати, що Реєстр є одним із структурних елементів електронної системи інформаційної міжвідомчої взаємодії професійних екологів, впровадження якої передбачає об’єднання низки інтернет сервісів (далі – іС), програмного забезпечення, розробленого на основі web-технологій, (далі – ПЗ) та програмних онлайн модулів у єдину інфраструктуру.

На сьогоднішній день природоохоронним активом е-Екології, на громадських засадах, вже розроблені та працюють у тестовому режимі:

  • іС е-Аудит, що надає можливість користувачеві самостійно провести оцінку власного підприємства та дізнатись які саме документи дозвільного характеру (дозвіл, ліцензія, тощо) і на підставі яких нормативно-правових актів Вам потрібно отримати, а також роздрукувати результат проведеного розрахунку;
  • іС Ідентифікатор законності перевірки – який забезпечує можливість підприємцям самостійно визначати чи є в органу державного нагляду (контролю) достатні підстави для проведення перевірки Вашого підприємства, установи чи організації та, за декілька хвилин, підготувати і роздрукувати готовий проект відповіді на повідомлення про проведення перевірки;
  • іС Розрахунок вартості обов`язкового екологічного страхування – за допомогою цього сервісу, користувач може розрахувати вартість обов’язкового страхування цивільної відповідальності в екологічній сфері, а також за пару хвилин, в режимі реального часу укласти та розрукувати укладений договір;
  • ПТК Розрахунок екоінспектора та іС Калькулятор мисливствознавця – програмно-технічний комплекс, розроблений на основі web-технологій з урахуванням Методик визначення розмірів шкоди, завданої суб`єктами господарювання внаслідок порушення природоохоронного законодавства, затверджених наказами Міністерства екології, розроблений спеціально для використання в роботі державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Держекоінспекції України та її териротіальних підрозділів.
  • ПЗ Перевірки з ОНПС v.2.30b – безкоштовна програма (знаходиться на завершальній стадії розробки), що дасть змогу представникам суб’єтів господарювання здійснювати оперативний пошук підприємства у планах перевірокДержекоінспекції України та у сукупності з Ідентифікатором законності перевірки за декілька хвилин підготувати і роздрукувати готовий проект відповіді від підприємства на повідомлення Держекоінспекції про проведення перевірки.
У майбутньому планується впровадження іС Розрахунок всіх видів екологічного податку з можливістю друку податкової декларації, іС Підготовка екологічних карток з можливістю друку готового пакету документів, щодо отримання погодженої екологічної картки, для подальшого направлення цих документів до Мінприроди України, іС Дозволи та ліміти на відходи з можливістю онлайн оформлення та друку готового пакету документів на отримання погодження дозволу на розміщення та лімітів на утворення відходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.