Голова ГО е-Екологія Сергій Воробйов прийняв участь у апаратній нараді Кіровоградської облдержадміністрації

3 квітня у малому залі Кіровоградської ОДА, за ініціативи заступника голови Облдержадміністрації, відбулась нарада стосовно проведення заходів присвячених Дню довкілля 2015. Заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Віта Атаманчук запросила на зібрання представників обласних, міських департаментів, а також причетних до теми фахівців від громадськості, зокрема також було запрошено керівника ГО е-Екологія Воробйова С.В.

Нагадаємо, щороку починаючи з 1999 року в Україні відзначається День довкілля. Цього дня проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань, тощо.

За результатами обговорення одним із приорітетних заходів щодо «Дня довкілля-2015» передбачено проведення заходів з популяризації охорони довкілля у суспільстві. З цією метою Департаментом екології та природних ресурсів ОДА у місті Кіровоград буде встановлено “біг-борди” у вигляді соціальної реклами, що пропагують ідеї збереження та раціонального використання природних ресурсів.

Під час свого короткого виступу, голова Об’єднання акцентував увагу присутніх на необхідності систематичного проведення подібних заходів з метою формування суспільної думки щодо необхідності охорони довкілля, адже це не лише завдання влади, а й кожного, окремого громадянина.

– Нам, спільними зусиллями, потрібно проводити не лише “День довкілля”, а “Рік довкілля” чи навіть “Десятирічча довкілля”, адже досить тривалий час цим питанням приділялось занадто мало уваги і як наслідок, маємо нерозуміння суспільством важливості бережливого ставлення до навколишнього природного середовища… – зауважив Сергій Валерійович

Дуже цікаву ідею запропонував активіст Yuri Vovkotrub, яка полягає у розміщенні інформаційних таблиць у паркових зонах:
– В общем, самое интересное, на мой взгляд, что я предложил – это очень серьезно заняться размещением табличек в различных, особенно, парковых зонах. Таблички как и предупреждающие, так и мотивирующие. Предупреждающие – это информация о штрафах, о статьях, о правилах поведения и т.п. Мотивирующие – пока что придумал только одну, но нужно подумать над очень многими вариантами. Схемку этой таблички на картинке к посту. Еще предложил в том же Горсаду и других местах обустроить места для отдыха и костров. Хочется жарить шашлыки и удобнее сидеть: вот кострища, вот лавочки, вот урны или указатели, где урны. Вот подумалось, хорошо бы поставить там торговую точку с дровами, углем для шашлыков, мусорными пакетами и т.п. В общем, все для удобного и культурного отдыха. А нарушителей обязательно штрафовать.

Взагалі ідей щодо збереження природи від представників місцевого активу було досить багато і це дуже позитивно, адже саме ІГСи є генераторами суспільних ідей, які відображають стан громадської думки по тих чи інших питаннях, зокрема й щодо захисту довкілля.

На заході також був представник УВС Кіровоградської області. До нього громадські активісти мали велику кількість запитань щодо належного патрулювання вулиць міста, як превентивного заходу у частині попередження порушень громадянами природоохоронного законодавства. Позитивним результатом такого “живого” спілкування має стати коригування маршрутів ППС та акцентування уваги правоохоронців на необхідності притягнення до відповідальності порушників природоохоронного законодавства.

За результатами проведеної спільної наради в Кіровоградській обласній державній адміністрації було вирішено надати керівництву ОДА письмові пропозиції щодо вирішення нагальних проблем в сфері охорони навколишнього природного середовища.

Пропозиції від ГО е-Екологія будуть сформовані та надані на розгляд у коротший термін.

Окремо дякуємо заступнику голови Облдержадміністрації Віті Атаманчук за запрошення представника ГО е-Екологія та можливість прийняти участь у формуванні регіональної політики щодо проведення заходів присвячених «Дню довкілля-2015».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.