(Відеофакт) Чи припиниться тотальна вирубка лісу з прийняттям ЗП № 1362… Коли?

Одним з основоположних завдань прийнятого Законопроекту №1362, його автори визначають захист навколишнього середовища, тому що тотальні, неадекватні, непродумані вирубки лісу розповсюджені не тільки на Західній, а й у Центральній та Північній Україні, тобто скрізь, де є цей ресурс.

Однак суто “візуально”, станом на 14.04.2015 року, ситуація змінилась, але далеко не в кращу сторону… Якщо раніше йшли просто завантажені лісовози, то тепер вони йдуть завантажені до непристойності, свіжезрізаними деревами. Ну воно й не дивно, адже з 1 січня 2016 року повинен бути введений в дію мораторій на експорт лісу, а значить треба встигнути…

Сьогодні, на маршруті Олександрівка – Кіровоград, за 50 кілометрів пройденого шляху і 30 хвилин в дорозі, було нараховано 3 таких лісовози. Однак здається їх було б набагато більше, адже робочий день триває не 30 хвилин.

Цікавим є також той факт, що автомобілі з номерами регіону ВХ (Хмельницька область) абсолютно спокійно визять у не зрозумілому напрямку зрізану деревину з території Кіровоградської області, майже на межі із Черкаською.

Не беремось судити про законність походження саме цього лісоматеріалу, але – враховуючи заборону перевірок та рівень корумпованості галузі можна зробити висновок… Поки припиняться рубки – зберігати не буде чого.

На нашу думку було б чудово спочатку відновити систему державного нагляду (контролю), а потім вже забороняти, адже не бояться тіньові “лісомільйонери” паперових заборон… Не бояться і край!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.