Керівники ГО е-Екологія взяли участь у засіданні робочої групи КМДА щодо функціонування в м.Києві сміттєспалювального заводу “Енергія”

26.06.2015 Керівники ГО е-Екологія, на запрошення радника Міністра екології та природних ресурсів України Олексія Шевчука, взяли участь у засіданні робочої групи щодо функціонування в м.Києві сміттєспалювального заводу “Енергія”, проведеної під головуванням депутата Київської міської Ради Рени Назарової.

Як виявилось, щороку, особливо влітку, в Києві загострюється проблема функціонування сміттєспалювального заводу “Енергія”. Люди занепокоєні і рівнем забрудненості навколишнього середовища і зростанням рівня захворюваності дарничан за останні роки (виявляється, було проведено і відповідне дослідження з цього приводу). На Лівому березі, де проживає більше мільйона киян, це питання одне з найнагальніших.

На численні зауваження з боку учасників наради щодо функціонування заводу, керівництвом підприємства було повідомлено, що Дарницький сміттєспалювальний завод “Енергія” постійно перебуває під особливим наглядом з боку держави і неодноразово перевірявся органами держнагляду (контролю), зокрема й Державною екологічною інспекцією України. Зі слів Директора заводу – за результатами перевірок, суттєвих порушень виявлено не було.

Однак потрібно чітко розуміти, що на такого типу підприємствах, ситуація змінюється майже щосекундно, а на пряме запитання Голови ГО е-Екологія Сергія Воробйова:

– Коли останнього разу проводилась перевірка заводу “Енергія” Держекоінспекцією? – керівництвом підприємства було повідомлено, що остання перевірка була проведена аж (!) у 2014 році. На нашу думку цього явно не достатньо для грунтовних висновків щодо дотримання/недотримання суб’єктом господарювання вимог чинного природоохоронного законодавства. Тому було зауважено, що керівництво підприємства, впершу чергу саме повинно бути зацікавлене у проведенні комплексної перевірки за участю небайдужої громадськості, щоб зняти ряд нагальних питань.

Абсолютно слушну думку висловив Сергій Третяков, запропонувавши ввести в експлуатацію системи онлайн моніторингу на підприємстві щодо викидів у атмосферне повітра, адже як зазначалося вище, на такого типу підприємствах ситуація змінюється майже щосекундно і планові річні перевірки не можуть забезпечити якісні результати.

За результатами засідання робочої групи, було вирішено провести наступне засідання безпосередньо на заводі, за попередньою інформацією 6 липня 2015 року. Небайдужим киянам запропоновано також долучитись до цієї поїздки.

Дякуємо ініціаторам створення робочої групи – Олексію Шевчуку та Рені Назаровій, за запрошення та плідну дискусію, а також хочемо зауважити, що повністю підтримуємо позицію Олексія щодо необхідності проведення комплексної перевірки заводу Державною екологічною інспекцією України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.