Сезон полювання 2015

З 1 серпня починається сезон полювання, який триватиме до 30 грудня 2015 року. Це термін для полювання на качок (крім гоголя, білоокої черні, червонодзьобої черні, савки, огара, галагаза, нерозеня, гаги звичайної, лутка, крехів), норця великого, курочку водяну, лисок, пастушків, куликів (крім баранця великого-дупеля, ходуличників, куликів-сорок, шилодзьобок, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвостів, поручайників, кремяшника, чорнишів, перевізника, фіфі, зуйків), диких голубів (крім голуба-синяка), гусей (крім гуски малої, казарки чорвоноволої); на пернату дичину, вирощену на фермах і випущену в мисливські угіддя “під постріл”.

Полювати можна у суботу, неділю та середу, а для мисливців-власників собак додатковий день полювання — четвер. Полювання починається з 18:00, до цієї години — жодного пострілу. А на пернату дичину, вирощену на фермах і випущену в мисливські угіддя “під постріл” – усі дні тижня.

З 18:00 1 серпня по 29 листопада триватиме полювання на перепілку. З 3 жовтня по 30 грудня — на сіру куріпку, фазана. З 24 жовтня по 27 грудня — на диких парнокопитних тварин (колективне та облавне полювання). Полювання у суботу та неділю. З 24 жовтня по 17 січня — на самця кабана та молодняк. Полювання у суботу та неділю. З 15 листопада по 17 січня — на зайця-русака. Полювання у неділю. З 3 жовтня по 28 лютого — на лисицю, єнотовидну собаку, вовка. Полювання у суботу та неділю.

Перелік документів, необхідний для полювання:
1) мисливський квиток;
2) дозвіл на вогнепальну зброю;
3) контрольна картка із рахуванням вбитої дичини;
4) ліцензія;
5) паспорт на мисливського собаку.

На полюванні забороняється вживання спиртного. Рушниця під час поїздки має бути розряджена та знаходитись у чохлі. Заряджати рушницю треба подалі від людей, рушницю наводити лише вгору або додолу. Не можна стріляти по качках, які злітають на рівні зросту людини. Також забороняється передавати зброю іншим особам.

Не можна добивати після пострілу поранену дичину прикладом чи дулом. Забороняється стріляти дичину, якщо відстань перевищує ударну силу зброї.

За порушення у сфері полювання, а також обігу зброї мисливці отримують штрафи. Наприклад, за порушення порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам зброї накладається штраф від 119 до 170 грн. За порушення правил використання об’єктів тваринного світу — від 102 до 1020 грн. За стрілянину в населеному пункті — від 170 до 255 грн.

Джерело: МВС України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.