Голова ГО е-Екологія взяв участь у засіданнях Українсько-литовської та Литовсько-української ділових рад

28 серпня о 9.00 керівник Громадського об’єднання е-Екологія взяв участь у розширеному засіданні Українсько-литовської та Литовсько-української ділових рад. Засідання проходило у Державній резиденції України (вул. Грушевського, 22), в рамках офіційного візиту в Україну Прем’єр-міністра Литовської Республіки Альгірдаса Буткявічуса.

У програмі ділової ради було заплановано – виступи Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Прем’єр-міністра Литовської Республіки Альгірдаса Буткявічуса, глави представництва Європейської комісії в Україні Яна Томбінські, президента УСПП Анатолія Кінаха, заступника генерального директора Конфедерації промисловців Литви Гінтараса Моркіса, Посла Литви в Україні Марюса Януконіса, голови Українсько-литовської ділової ради Сергія Прохорова, голови Литовсько-української ділової ради Сігітаса Леонавічуса, президента ТПП Геннадія Чижикова, президента Київської ТПП Миколи Засульського.

Україна дуже цінує досвід Литовської Республіки з ефективної адаптації економіки до стандартів і практики Європейського Союзу та має намір максимально скористатися ним при виконанні власного «домашнього завдання» з реалізації положень Угоди про асоціацію України та ЄС, підготовці до започаткування режиму вільної торгівлі є Європою з 1 січня 2016 року. Саме про говорили учасники розширеного засідання Українсько-литовської та Литовсько-української ділових рад.

«Литва міцно підтримує зусилля українців робити фундаментальні реформи та шлях до євроінтеграції, які є тяжкими, але незворотними. Нині стосунки України та Литви є найтіснішими за всю історію незалежності. Плідна співпраця бізнес-кіл свідчить про велику довіру між підприємцями та народами наших країн. Переконаний, що виконанню Угоди про асоціацію України та ЄС, започаткуванню вільної торгівлі з початку наступного року немає ніякої альтернативи», – наголосив Прем’єр-міністр Литви А.Буткявічус.

Міністр економічного розвитку та торгівлі України Айварас Абромавичус зауважив, що Литва входить до десятки країн ЄС, з якими Україна підтримує традиційно високий рівень співпраці. За останні півроку збільшується товарообіг з Литвою, наростає обмін інвестиціями. Досвід членства в Євросоюзі цієї маленької країни надихає Україну впроваджувати у себе високі стандарти європейського управління.

«Ми цінуємо співпрацю з Литвою не лише з точки зору зростання зовнішнього товарообігу, Україна потребує нових технологій та інвестицій, які потрібні для модернізації вітчизняної економіки. Крім того, в нашому розпорядженні – досвід дружньої країни з ефективної адаптації економіки до норм та стандартів Європейського Союзу, і ділові ради переводять ці здобутки в практичну площину, дбаючи про зміцнення статусу України як сучасної демократичної європейської держави. Є ще один безцінний фактор – довіра бізнес-спільнот та народів обох країн один до одного, що є запорукою успіху», – зауважив президент УСПП Анатолій Кінах.

В ході розширеного засідання були підписані декларація про удосконалення співробітництва між УСПП, Асоціацією інженерної промисловості Литви и Радою директорів підприємств, установ та організацій м. Києва, додаткова угода між УСПП і Конфедерацією промисловців Литви, меморандум між Українсько-литовською та Литовсько-українською діловими радами. Документи ставлять нові завдання в розширенні українсько-литовського ділового співробітництва, поглибленні євроінтеграційних процесів в Україні, наближенні нашої країни до Європи.

Угоди, які ухвалені між УСПП та Конфедерацією роботодавців Литви, Українсько-литовською та Литовсько-українською діловими радами, Асоціацією інженерної промисловості Литви та Радою директорів підприємств, організацій та установ м. Києва, передбачають всебічне розширення зовнішньоекономічного співробітництва двох країн.

По завершенню зустрічі Арсенія Яценюка з Прем’єр-міністром Литовської Республіки Альгірдасом Буткявічюсом у п’ятницю, 28 серпня 2015 року, підведено наступні підсумки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.