Меморандум про взаємодію між Держекоінспекцією України та ГО е-Екологія: якісно новий рівень державно-громадянської співпраці в Україні

Наприкінці минулого року в Києві відбулась знакова подія – 17 грудня 2015 року підписано Меморандум про співпрацю та взаємодію між Державною екологічною інспекцією України та Українським громадським об`єднанням міжвідомчих комунікацій у сфері охорони навколишнього природного середовища е-Екологія. Меморандум підписали Андрій Заїка, голова Держекоінспекції України, та керівник громадського об’єднання е-Екологія Володимир Мороз.

Цей документ став реальним підтвердженням спільної мети обох організацій, створених для захисту, охорони довкілля та контролю за раціональним використанням природних ресурсів нашої країни, а також обопільним визнанням діяльності одне одного, яка приносить користь державі та суспільству, і прагнення сторін до відповідності високим професійним стандартам у сфері охорони навколишнього природного середовища. Документ підкреслює готовність сторін до стратегічної співпраці у реалізації спільних проектів та підтримку один одного на шляху досягнення конкретних результатів у питаннях, що стосуються збереження, раціонального використання природних ресурсів та охорони біорізноманіття України.

Так, відповідно до умов Меморандуму, Сторони домовились про спільне використання інноваційних, безкоштовних для всіх бажаючих, розробок ІТ активу е-Екології, а саме електронної системи інформаційної міжвідомчої взаємодії професійних екологів myECO таІнтерактивного реєстру екологічних проблем України. Нагадаємо, що Інтерактивний реєстр екологічних проблем України – це автоматизована система збирання, накопичення та передачі за належністю інформації про екологічні правопорушення та проблеми регіонального і загальнодержавного рівнів від громадян до органів влади. За допомогою Реєстру абсолютно кожен небайдужий громадянин, може самостійно, а головне оперативно, повідомити про вчинення екоправопорушення чи виникнення екологічної проблеми, уповноважений державний орган або його територіальний підрозділ в онлайн режимі. Крім того, у користувача є можливість проконтролювати хід вирішення цієї проблеми з власного комп’ютера, планшета чи мобільного телефону. Інтерактивний реєстр побудовано за моделлю інформаційної взаємодії C2G (громадяни – уряду), в рамках сприяння інститутів громадянського суспільства впровадженню системи eGoverment в Україні.

Підписання Меморандуму – це перші реальні кроки громадянського суспільства і влади на зустріч одне одному, адже тепер робота Держекоінспекції України, як владного інституту, стає більш відкритою для громадськості завдяки розумінню керівництвом необхідності дієвої співпраці та взаємодії між державним та громадським природоохоронним секторами. Крім того, відтепер управлінцям центрального апарату буде набагато простіше оцінювати реальні результати роботи того чи іншого територіального органу самої Держекоінспекції, адже абзацами 2, 3 статті 6 Меморандуму передбачено проведення регулярних, спільних засідань керівництва Сторін, основною метою яких є – аналіз та підведення підсумків спільної діяльності щодо оперативного обміну інформацією про екоправопорушення та проблеми за допомогою безкоштовного онлайн сервісу «Інтерактивний реєстр екологічних проблем України» по всій структурі природоохоронного органу.

Тобто, співставивши кількість виконаних та невиконаних записів про реальні екопроблеми, які безпосередньо турбують громадян, у кожному з регіональних Реєстрів, достатньо просто буде оцінити роботу кожного, окремо взятого територіального органу. За результатами роботи таких спільних засідань, відповідно до положень Меморандуму, будуть прийматись відповідні рішення, а також вноситись пропозиції і рекомендації, з метою вдосконалення спільної діяльності у напрямку підвищення ефективності роботи у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Ця практика є новою для України і в той же час, усталеною для країн Європейського Союзу, а впровадження ІКТ у систему державного управління передбачено Коаліційною угодою та Угодою про асоціацію з ЄС. «Ми впевненні, що спільними зусиллями, на основі взаємоповаги та партнерства можна і треба забезпечувати стабільний та прогнозований розвиток природоохоронної галузі України. Підписаний документ повинен стати посланням для всіх інших представників громадянського суспільства щодо необхідності їх більш активної участі у формуванні державної екополітики та реалізації невід’ємного права на створення безпечних умов довкілля для життя та здоров’я кожної людини», – наголосили представники Сторін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.