Відбулась нарада з підведення підсумків діяльності Держекоінспекції України та її територіальних органів за участю керівника ГО е-Екологія

8 лютого 2016 року Держекоінспекцією України проведено нараду з питань підведення підсумків діяльності ДЕІ України та її територіальних органів за 2015 рік. В нараді взяли участь голова Державної екологічної інспекції України, керівники структурних підрозділів та територіальних органів, а також – на запрошення керівництва Інспекції, голова об’єднання е-Екологія, кандидат наук з державного управління Володимир Васильович Мороз.

Нараду відкрив Голова Держекоінспекції України Андрій Заїка, який звернув увагу присутніх на те, що сьогодні вкрай необхідно не тільки активізувати роботу центрального апарату та територіальних органів, а в першу чергу реально поліпшити результативність такої роботи. Крім того, було наголошено на необхідності критично й конструктивно підійти до аналізу роботи за минулий рік, щоб уникнути повторення помилок у майбутньому.

Директор департаменту оперативного контролю та організаційно-аналітичного забезпечення Віктор Черевко навів звітні дані щодо діяльності територіальних органів, зробив порівняльний аналіз їх роботи та назвав головні пріоритети щодо поліпшення якості виконання покладених на інспекції повноважень, а керівники структурних підрозділів ознайомили присутніх із аналізом результатів здійснення територіальними органами Держекоінспекції України державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

За результатами здійснення державного нагляду (контролю) у сфері мисливського господарства, полювання, охорони тваринного і рослинного світу та на об’єктах природно-заповідного фонду в окремих Інспекціях було виявлено ряд недоліків і як наслідок – низьку результативність роботи у цьому напрямку. Увагу присутніх було звернуто на факти, коли Інспекції не вживають достатніх заходів щодо виявлення фактів браконьєрства як в мисливських угіддях так і на водних об’єктах.

На завершення наради, слово було надано голові об’єднання е-Екологія Володимиру Морозу, який звернув увагу всіх присутніх на необхідності посилення роботи у сфері дієвої співпраці з небайдужою громадськістю та профільними ІГС, адже саме цього вимагає суспільство від органів державної влади. Окремо, Володимир Васильович відзначив доволі якісну роботу керівників центрального апарату Держекоінспекції та окремих територіальних органів, що проводять політику відкритості у підпорядкованих установах, зацікавлені у якісній співпраці та охоче комунікують з представниками ІГС:
– На сьогоднішній день я бачу зацікавленість та потенціал до співпраці в Держекоінспекції у Кіровоградській області та в Держекоінспекції Північно-Західного регіону Чорного моря. Я зараз не говорю про інші аспекти роботи цих органів, але в частині долучення до пілотного ІТ проекту «Інтерактивний реєстр екологічних проблем України», основною метою якого є забезпечення можливості для кожного небайдужого громадянина самостійно впливати на вирішення нагальної екопроблеми, яка його найбільше турбує – можна констатувати дуже непоганий результат співпраці з цими органами – зазначив він.

Слід зауважити, що саме в Кіровоградському регіоні, за сприяння та організаційної підтримки Держекоінспекції у Кіровоградській області, Департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації, інших громадських об’єднань, установ і організацій, активісти ГО е-Екологія на громадських засадах займаються реалізацією комплексного пілотного проекту за такими напрямами:
• впровадження відкритого ІТ інструменту для небайдужих громадян: «Кіровоградський регіональний реєстр екопроблем»;
• популяризація принципів бережливого ставлення до навколишнього середовища серед населення регіону та за залучення активістів до проведення реальних природоохоронних заходів;
• підтримка та охорона тваринного і рослинного світу.

– Неможливо не звернути увагу на позитивні зрушення у відкритості роботи Державної екологічної інспекції України та її територіальних органів зокрема. Взяти хоча б цей приклад – вперше у нараді з підсумків роботи Інспекції бере участь представник профільного ІГС, який доречі цілком впевнено, у присутності керівництва може вказати на недоліки роботи тих чи інших підрозділів чи окремих посадових осіб! Безперечно, загальна картина є досить далекою від ідеалу, однак ми не повинні зупинятись. Навпаки! Маємо величезний об’єм роботи, дякуємо за розуміння необхідності змін та підтримку з боку керівництва Державної екологічної інспекції і наближаємо результат, на який так довго очікує Українське суспільство, – підводячи підсумки наради, сказав Володимир Мороз.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року між Державною екологічною інспекцією України та Українським громадським об`єднанням міжвідомчих комунікацій у сфері охорони навколишнього природного середовища е-Екологія підписано Меморандум про співпрацю та взаємодію, який має на меті забезпечити прозорість роботи Держекоінспекції України для небайдужої громадськості та спростити проведення оцінки реальних результатів роботи природоохоронного органу.

Меморандум передбачає проведення спільних засідань керівництва Сторін, основною метою яких є – аналіз, підведення підсумків спільної діяльності щодо оперативного обміну інформацією про порушення та проблеми екологічного характеру, за допомогою інноваційних сервісів, по всій структурі природоохоронного органу: як центрального апарату так і територіальних органів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.