Реальні заходи для захисту і підтримки диких птахів

На території Кіровоградської області Українським товариством мисливців та рибалок Кіровоградської області розпочато заходи по підгодівлі пернатої дичини.

Як відомо, чимало пернатих, які восени відлітають у теплі краї, навесні повертаються до місць гніздування, а деякі зупиняються тимчасово на відпочинок для поновлення біоресурсів організму. За час перельоту птахи витрачають значні запаси енергії та потребують її відновлення.

Так, на початку березня, Товариством мисливців та рибалок було запрошено представників громадської організації е-Екологія – громадських інспекторів з охорони довкілля Дерекоінспекції у Кіровоградській області на проведення біотехнічних заходів по підгодівлі пернатої дичини в мисливських угіддях Знам’янської районної організації УТМР.

Голова Знам’янської районної ради УТМР Комарь М.І. (на фото зліва) розповів, що мисливцями постійно здійснюються біотехнічні заходи для створення відповідних умов для існування і відтворення мисливської фауни в угіддях. Всі мисливські угіддя закріплені за первинними мисливськими колективами (ПОК). Серед найкращих є Макарівський ПОК, де мисливці постійно дбають про стан фауни в закріплених угіддях і одні із перших почали підготовку до підгодівлі пернатої дичини.

Місцеві мисливці зазначили, що водойми та прибережні мілководдя –справжнє пташине царство, частина яких належить до водноболотних угідь їх мисливського господарства. Найбільш багаточисельний і різноманітний світ пернатої дичини – водноболотні птахи, що включають багато видів прольотних та тих, які гніздяться в місцевих угіддях.

Голова Президії Кіровоградської обласної ради УТМР Головко М.І. (на фото в центрі) зазначив, що наукою та досвідом різних поколінь мисливців та користувачів накопичено досвід по покращенню існування і розмноження птахів, як в умовах дикої природи, так і на культурних ландшафтах. З метою поліпшення умов існування і розмноження мисливських птахів в мисливських угіддях УТМР вживаються різні заходи.

Основними вважаються заходи по створенню штучних гніздувань. За характером будівничого матеріалу штучні гніздування можна розбити на 3 основні групи.

В першу групу входять вербові та трав’яні куріньки, які охоче займають крижні, та інші водоплавні.

В другу – дерев’яні будиночки, в яких спостерігаються більш ранні за часом і великі за кількістю яєць кладки, ніж у природних гніздуваннях, відсоток виплоду пташенят більший, а число “жирових” яєць і пташенят-задохликів нижчий, і гніздових ящиків різних типів для качок, які захищають їх від сильного вітру та хижаків.

В третю групу гніздувань входять конусні та шатрові схованки, а також очеретяні куріньки. Ці схованки призначені для водоплавних птахів (вальдшнеп, лиска,кулик). Але, якщо вони розміщені у степу, їх охоче може зайняти фазан.

Створення підстилки для гнізд, бо при відсутності або недостатній кількості підстилки штучні гніздування качки практично не займають.

Наприкінці розмови Головко М.І. відзначив, що необхідно підвищувати екологічну культуру місцевого населення та відпочиваючих. Якщо людина хоче жити у майбутньому не тільки серед горобців і ворон, а серед великого різноманіття птахів, то вона повинна турбуватися про його охорону, відтворення та збереження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.