Місцевий актив е-Екології підтримав ініціативу #ВКЛЮЧАЙСЯ в Кіровограді

22 березня 2016 року у Кіровограді відбувся Міський мозковий штурм “Три проблеми, три години, три кроки!”, в рамках ініціативи #ВКЛЮЧАЙСЯ. До спільної роботи з розробки дієвих кроків з вирішення трьох найактуальніших, на думку учасників, проблем Кіровоградщини долучились народний депутат України Ганна Гопко, народний депутат Остап Єднак, активісти місцевих громадських організацій, а також місцеві учасники ГО е-Екологія.

Варто зауважити, що #ВКЛЮЧАЙСЯ – це ініціатива прямої дії яка об’єднує зусилля небайдужих громадян, громадських активістів, журналістів і народних депутатів, готових включитися в активну взаємодію заради досягнення реальних результатів у боротьбі за вирішення проблем на місцях. Метою Міського мозкового штурму було відкриття учасниками нових можливостей, завдяки ефективній взаємодії між українцями, готовими включатися до активних реальних дій щодо вирішення нагальних проблем у різних сферах життя на рівні регіонів, створених місцевими монополіями, за принципами горизонтальних мережевих зв’язків, прозорості процесів, відкритості до контролю та результативності.

За результатами жвавого обговорення нагальних проблем, було обрано дві найактуальніші, а всі присутні учасники мозкового штурму поділилися на 2 групи. Кожна з груп активно працювала над вирішенням однієї проблеми, з тих, які були обрані за результатами відкритого голосування. Окремо слід відзначити якісну роботу професійних модераторів, що допомагали учасникам правильно визначити причини, наслідки та кроки для вирішення проблем. Цікавим є те, що однією з основних місцевих проблем, учасниками було визначено відсутність механізмів участі громадян у прийнятті рішень, а ГО е-Екологія якраз пропонує такі інноваційні механізми, розроблені на основі сучасних ІКТ, до використання у сфері охорони навколишнього природного середовища. Крім того, одним із співзасновників ГО е-Екологія захищено магістерську роботу на тему: “Електронна система інформаційної міжвідомчої взаємодії як інструмент залучення громадян до участі у формуванні державної екологічної політики”, підготовлено та опубліковано, у фахових виданнях з державного управління, 7 наукових статей за даною темою і зараз готується до захисту кандидатська дисертація, за результатами розширеного наукового дослідження: “Інноваційний механізм залучення громадян до формування державної природоохоронної політики”.

ГО е-Екологія завжди буде підтримувати подібні ініціативи, адже нашу команду, свого часу, об’єднало бажання налагодити ефективну та якісну інформаційну взаємодію між представниками органів державної влади з небайдужою громадськістю, на основі передовий досвіду Канади, Сінгапуру та Естонії, за моделлю інформаційної взаємодії C2G (Громадяни – Уряду). Іншими словами ми не чекаємо, допоки влада щось нам запропонує для вирішення наших проблем, навпаки – ми, як представники ІГС, краще знаючи проблематику галузі, пропонуємо владі дієвий, інноваційний інструментарій для вирішення тих чи інших проблем, а завдання оранів влади – лише узгодити та використовувати запропоновані механізми. За цією ж моделлю побудовано і наш Реєстр, який за нетривалий час свого функціонування вже показав доволі непоганий результат.

Наприкінці зустрічі, почесний президент ГО е-Екологія Сергій Воробйов, наголосив на важливості комунікації в обраному форматі між учасниками заходу: народними депутатами та представниками небайдужої громадськості. Далі пряма мова:
– Я, як спеціаліст в галузі інформаційної політики та розробки комунікаційних механізмів, можу констатувати, що саме відсутність якісної та ефективної інформаційної взаємодії влади з громадськістю у будь-якій сфері, призводить до зростання соціальної напруги і як результат – масштабного конфлікту інтересів з непередбачуваними наслідками. У даному ж випадку – ми бачимо саме пряму комунікацію між представниками влади, вищого законодавчого органу держави та громадськими активістами, що є безперечним позитивом, а в умовах стрімкого розвитку інформаційного суспільства – навіть необхідністю. Маю надію, що подібні заходи будуть отримувати все більше і більше поширення вже найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.