Реальних успіхів у природоохоронній справі можливо досягти лише за умови спільних дій держорганів та громадськості

У природоохоронному громадському об’єднанні е-Екологія завжди наголошували – запорукою успіху природоохоронної справи є налагодження ефективної, якісної і головне оперативної інформаційної взаємодії між представниками державних природоохоронних органів та небайдужою громадськістю. Зрештою, саме для цього і функціонує створений активістами е-Екології онлайн Реєстр екопроблем України, а керівництвом організації, наприкінці 2015 року, підписано Меморандуми про співпрацю та інформаційну взаємодію між ГО е-Екологія, Держекоінспекцією України та Держекоінспекцією у Кіровоградській області, які забезпечують організаційну складову роботи природоохоронного ІТ сервісу. Слід зауважити, що доволі непогано забезпечують, адже випадок, про який мова піде нижче, це якнайкраще демонструє.

Так, активістом громадського екоконтролю ГО е-Екологія у Кіровоградському регіоні Юрієм Вовкотрубом, було виявлено незаконну порубку в орнітологічному заказнику «Аджамський». Невідомі особи знищили два десятки дерев, серед яких були міцні дуби, на яких, між іншим, були гнізда сірих чапель. Ці птахи поверталися сюди щовесни і виводили пташенят. Жили тут цілою колонією, яких по Кіровоградській області дуже мало.

Інформацію про це правопорушення, було негайно передано до обласної Екоінспекції і внесено запис до Кіровоградського регіонального реєстру екологічних проблем України. Потрібно окремо зауважити, що державні природоохороннці дуже оперативно відреагували на це зверення і в найкоротші терміни в Держекоінспекції у Кіровоградській області було створено комісію, яка здійснила перевірку викладених фактів з виїздом на місце події.

За результатами роботи комісії, було складено акт обстеження території орнітологічного заказника місцевого значення «Аждамський» в кварталі 46 виділ 1 та встановлено, що невідомими особами проведено самовільну рубку 20 штук дерев різного діаметра до ступеня припинення росту. Також, на території орнітологічного заказника місцевого значення «Аждамський», виявлено 35 штук пошкоджених гнізд сірих чапель, які розміщувалися на знесених деревах. Чи спричинено знищення колонії сірих чапель внаслідок незаконних діянь невідомими особами, встановити на даний час неможливо, але за знесені дерева розрахована сума збитків складає 63561 грн. Якщо ж чаплі все таки не повернуться до гнізд, додаткова сума збитків складатиме 1730 грн., за одне пошкоджене гніздо. Наразі матеріали по даному факту вже передано до правоохоронних органів, для проведення всіх необхідних дій, з метою встановлення осіб правопорушників.

Не менш важливою, у цій непростій справі, та й взагалі у справі популяризації принципів бережливого ставлення до живої природи, є інформаційне забезпечення та інформаційний супровід подібних резонансних подій. І в цьому напрямку, нам хотілося б відмітити роботу журналістів каналу 1+1, зокрема репортерів ТСН Кіровоградщина Олени Шворак та Романа Круніча, адже саме завдяки їхній безпосередній участі, широкому загалу стали відомі факти виявлених порушень та інформація про наслідки, які чекають на кожного порушника вимог чинного природоохоронного законодавства. На нашу думку, це дуже дієвий превентивний інструмент для профілактики подібних правопорушень.

На завершення, хочеться ще раз наголосити – тільки спільними зусиллями небайдужої громадськості, громадських організацій, представників ЗМІ та державних органів, ми зможемо кардинально змінити ситуацію на краще, в природоохоронній галузі нашої країни.

Власник відеоматеріалу: ТСН, 1+1
Автор відеоматеріалу: Олена Шворак, Кіровоградщина ТСН, 1+1
Ініціатор розгляду звернення: Юрій Вовкотруб, ГО е-Екологія
Виконавці звернення: Держекоінспекція у Кіровоградській області
Автори тексту: Природоохоронний актив ГО е-Екологія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.