Нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 2016

З 1 квітня в Україні стартує нерестова заборона на вилов риби. І від того, наскільки успішно мине період розмноження риб – залежить відтворення біорізноманіття і сталість популяції риб у наших водоймах», – повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Тривалість нерестової заборони в середньому складає 10-12 тижнів і різниться залежно від регіону. На проходження нересту впливають багато чинників, головним з яких є температура води, оскільки різні види риб нерестяться при різній температурі. У більшості видів нерест проходить з весни до початку літа: в квітні нереститься щука, з середини до кінця травня – окунь, судак, лящ, короп, карась.

Терміни заборони на Кіровоградщині та сусідніх областях:

На території Кіровоградської області у весняно-літній період:

у всіх річках та їх кореневих водах – з 1 квітня по 20 травня, а в придаткових – з 1 квітня по 30 червня;

у всіх водосховищах – з 1 квітня по 10 червня.

На території Полтавської області у весняно-літній період:

у всіх річках та їх кореневих водах – з 1 квітня по 20 травня, а в придаткових – з 1 квітня по 30 червня;

у всіх водосховищах – з 1 квітня по 10 червня.

На території Черкаської області у весняно-літній період:

в Кременчуцькому водосховищі – з 1 листопада до кінця весняної заборони на ділянці від острова Червоний (48-й буй) вгору до 72-го буя шириною по руслу Дніпра 1 км;

у всіх інших річках та їх кореневих водах – з 1 квітня по 20 травня, а в придаткових – з 1 квітня по 30 червня;

у всіх водосховищах – з 1 квітня по 10 червня.

Нерест – особливий та надзвичайно важливий період у житті мешканців водойм, коли відбувається їх розмноження. А тому в цей час, як ніколи рибі потрібен спокій і затишок. З метою охорони природного відтворення водних біоресурсів, під час нересту:

ЗАБОРОНЕНО:

1) будь-яке рибальство та пересування будь – яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів, на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів в підконтрольних рибогосподарських водних об’єктах;

2) будь-який лов раків в водоймах, підконтрольних Управлінню охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Кіровоградській області:

– в період виношування ікри та першої линьки – в терміни з 1 квітня по 30 червня 2016 року;

– в період другої линьки – в терміни з 25 серпня по 30 вересня 2016 року.
3) проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах будівельні, днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні роботи, видобуток гравію і піщано – ракушкової суміші, інші види гідромеханізованих робіт.

Голова Держрибагентства України Ярема Ковалів закликав рибалок-любителів та тих, хто займається промисловим ловом бути свідомими у своїх діях та не порушувати правила рибної ловлі. Адже рибалки самі зацікавлені, щоб в наших водоймах була риба. Ним відзначено, що дуже важливо скоординуватись з іншими правоохоронними органами, екологічною інспекцією, громадськими активістами, які вже зараз активно долучаються до контролю за порядком на водоймах. Минулого тижня проводено круглий стіл з питань нересту щодо залучення якомога більше громадськості до цього питання.
За порушення природоохоронного законодавства у галузі рибного господарства настає адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340 – 680 гривень, для посадових осіб 510 – 850 гривень) та кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3400 – 6800 гривень, або позбавлення волі строком до 3 років), з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину незалежно від її розміру нараховується розмір завданої шкоди.

Нижче наведено наказ управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Кіровоградській області № 19 від 10 березня 2016 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.