Презентовано проект МБО Екологія-Право-Людина: “Електронна система з охорони довкілля в Україні”

5 квітня 2016 року у Львові відбулась прес-конференція на тему «Екологи запроваджують електронну систему з охорони довкілля». Захід проводився у Львівській торгово-промисловій палаті. Організаторами прес-конференції виступили Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації і Міжнародна благодійна організація “Екологія–Право–Людина”.

Метою заходу було підвищення рівня поінформованості громадськості та органів виконавчої влади щодо необхідності запровадження електронного врядування у сфері охорони довкілля, створення умов для гарантування права вільного доступу до інформації про стан довкілля і участі громадськості у забезпечення здорового та безпечного для життя довкілля. На запрошення львівських колег екологів, у прес-конференції взяли участь представники громадянського суспільства, органів державної виконавчої влади, підприємств, міжнародних організацій та журналісти.

Прес-конференція була сфокусована на механізмах реалізації інноваційного проекту з впровадження електронної системи у сфері охорони довкілля в Україні. Щоб забезпечити відкритість роботи системи, можливість якісного доступу до екологічної інформації, наближуючи таким чином Україну до Європейського співтовариства, під час заходу учасниками було ініційовано укладення Меморандуму про наміри між Міністерством екології та природних ресурсів України, Департаментом екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації та Міжнародною благодійною організацією “Екологія–Право–Людина”, до підписання якого долучились і запрошені колеги, керівники департаментів Кіровоградської, Закарпатської та Івано-франківської областей, а також управління екології та благоустрою Львівської міської ради, Львівська торгово-промислова палата, Інститут транскордонного співробітництва та європейської інтеграції, ТОВ «АВЕ-Львів». Цілковито погоджуючись із позицією МБО “Екологія–Право–Людина” у даному питанні, ГО е-Екологія висловила готовність сприяти реалізації проекту, що й було закріплено підписанням запропонованого Меморандуму.

Варто зауважити, що ідея проекту полягає у створенні інтегрованої електронної системи управління охороною довкілля та раціонального використання природних ресурсів, користувачами якої мають стати Міністерство екології та природних ресурсів України, Департаменти екології та природних ресурсів обласних державних адміністрацій та громадські організації, окремі громадяни. Запровадження інтегрованої електронної системи у природоохоронній галузі країни, дозволить оптимізувати та підвищити ефективність державного управління у сфері охорони довкілля, у тому числі у розрізі міжнародних вимог та зменшити звітне, дозвільне навантаження на суб’єктів господарювання у цій сфері.

Необхідність розробки та впровадження інформаційної системи у сфері охорони довкілля в Україні передбачені Угодою про асоціацію та відповідними директивами ЄС, зокрема Директивою № 2011/92/ЄС про оцінку впливу окремих державних і приватних проектів на навколишнє середовище, Директивою № 2001/42/ЄC про оцінку впливу окремих планів та програм на навколишнє середовище, Директивою № 2003/4/ЄC про доступ громадськості до екологічної інформації, Директивою № 2003/35/ЄC про забезпечення участі громадськості у підготовці окремих планів та програм, що стосуються навколишнього середовища, Директивою №96/61/ЄС про всеохоплююче запобігання забрудненню та його контроль.

– Останніми роками значно збільшився попит зі сторони громадськості на відкритість влади, що відкриває передумови для впровадження сучасних інструментів накопичення, обробки на поширення інформації у сфері охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, – розповіла виконавчий директор МБО «Екологія-Право-Людина» Олена Кравченко.

– Ми долучилися до роботи над реалізацією проекту, оскільки повністю підтримуємо подібні підходи до впровадження е-урядування в Україні. Даний проект цілковито відповідає нашим статутним цілям, місії та баченню, що природоохоронна галузь в Україні може і повинна розвиватися не тільки за ініціативою держави, а й за ініціативою громадськості, але зрозуміло, що за підтримки держави. Це і є той принцип C2G, який ми постійно пропагуємо. На сьогоднішній день, в активі ГО е-Екологія, вже є низка безкоштовних електронних інноваційних інструментів для бізнесу, державних органів та громадськості. Ми вважаємо, що суспільство та кожен громадянин України має володіти повною достовірною інформацією про стан довкілля, існуючі та потенційні ризики, мати можливість звернутися до державних та місцевих органів влади, якщо його “екологічні” права порушені. Саме для цього ми створюємо сучасні ІТ-інструменти у сфері охорони довкілля. Ще раз хочу наголосити, владі необхідно спиратися на громадський сектор та використовувати його значний потенціал, тільки в такому випадку політика влади буде дієвою та матиме конкретні результати” зауважив голова ГО е-Екологія Володимир Мороз.

Засновник і почесний президент громадської організації е-Екологія Сергій Воробйов, коментуючи цю знакову подію зауважив, що такий безпрецедентний крок в сучасних умовах розвитку громадянського суспільства є нічим іншим, як вихід на новий рівень державно-громадянського партнерства, що безумовно буде запорукою успіху у реалізації й інших проектів, у рамках тристоронньої, конструктивної співпраці інститутів громадянського суспільства, держави та бізнесу: “Ми маємо надію, що найближчим часом до нас долучаться колеги з державного та громадського секторів й інших регіонів України, адже невикористання ІТ інструментарію, який доречі надається абсолютно безкоштовно, сучасними державними установами є негативним фактором, що суттєво уповільнює прогрес у розвитку держави вцілому”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.