Частина 2. Коли природоохоронців та природокористувачів об’єднує одна спільна справа

Як показав досвід минулої сурової зими, метеорологічні умови та сніговий покрив на території Кіровоградської області не тільки обмежили доступ тварин до кормів, ускладнивши їх пересування, а й унеможливлював здійснення державного нагляду (контролю) за дотримання вимог природоохоронного законодавства при здійсненні рейдів по охороні рослинного, тваринного світу та запобіганню браконьєрства на території Кіровоградської області.

Не зважаючи на такі складні погодні умови, протягом січня-лютого 2016 року Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області, спільно з єгерськими службами Кіровоградської обласної організації УТМР, за інформаційного супроводу та організаційної підтримки Української природоохоронної громадської організації е–Екологія, постійно здійснювались заходи по підгодівлі диких тварин і птахів кормами, які були заготовлені ще з осені.

На прохання природоохоронців про допомогу, яке розміщувалось у районних виданнях Кіровоградської області та на сайті www.info.ecoukraine.org у січні 2016 року, відгукнулось багато небайдужих громадян, що змогли надати організаційну та технічну допомогу, для забезпечення можливості державним, громадським інспекторам та єгерям вчасно діставатися до віддалених місць в угіддях. Зокрема, благодійником було передано у користування снігоход “Буран”, за допомогою якого, природоохоронцям тепер значно простіше діставатись до віддалених в угіддях місць.

За результатами проведених спільних заходів, всі – хто долучився до цієї нелегкої справи, отримали офіційні листи-подяки за підписами керівників Держекоінспекції у Кіровоградській області, Кіровоградської обласної організації УТМР та Української природоохоронної громадської організації е-Екологія.

Найбільш підготовленими та організованими у цих складних умовах серед мисливських господарств визнано Чутяно-Дмитрівське (ст. єгер Молдованов В.Г.) та Червоно-Нерубаївське (ст. єгер Дзюба О.В.) Про виконання біотехнічних заходів по підгодівлі мисливських тварин в цих господарствах надано відеозвіт, який розміщений у інформаційному блоці Кіровоградської обласної ради УТМР на порталі ГО е-Екологія.

Так, за значний внесок в організацію підгодівлі диких тварин у зимовий період, популяризації принципів охорони навколишнього середовища, бережливого ставлення та раціонального використання природних ресурсів, офіційні листи подяки отримали:
– Кріпак Володимир Анатолійович – державний інспектор з ОНПС Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області;
– Дзюба Олексій Вікторович – старший єгер Червоно-Нерубаївського мисливського господарства;
– Молдованов Віктор Григорович – старший єгер Чутянодмитрівського мисливського господарства;
– Колючий Володимир Володимирович – єгер Новоархангельської районної ради УТМР;
– Савченко Сергій Володимирович – директор Товариства з додатковою відповідальністю “Цибулівське ХПП”, депутат Кіровоградської обласної ради;
– Чебану Артем Вікторович – керівник ГО «Добрим справам бути»;
– Шевченко Галина Володимирівна – головний редактор Олександрівської районної газети «Вперед»;
– Шевченко Василь Кузьович, почесний член УТМР, підприємець Новгородківського району;
– Хоменко Вадим Вікторович, член УТМР, підприємець Гайворонського району;
– Скотар Микола Володимирович, член УТМР – голова Єлизаветградкського первинного мисливського колективу Олександрівського району;
– Гладижко Олександр Петрович, член УТМР Вільшанського району;
– Димов Олександр Петрович, член УТМР Вільшанського району;
– Шимків Василь Сидорович, член УТМР – голова Березівського первинного мисливського колективу Долинського району;
– Допринда Сергій Миколайович, член УТМР, підприємець Кіровоградського району;
– Швець Олександр Миколайович, член УТМР, підприємець Світловодського району

Такий чудовий результат, є черговим доказом того, що об’єднавши зусилля державного та громадського секторів можна досягти значних успіхів у будь-якій справі, а природоохорона – це саме та галузь, яка в нинішніх умовах найбільше потребує скоординованих і ефективних спільних дій.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.