Відбулась II Регіональна науково-практична конференція “Екологічні проблеми сучасності та шляхи їх вирішення”

У Кіровоградському національному технічному університеті 20 квітня 2016 року проходила II Регіональна науково-практична конференція «Екологічні проблеми сучасності та шляхи їх вирішення».
В залі де проходила конференція було представлено фотовиставку аматорських робіт з питань екології та охорони навколишнього природного середовища.В роботі конференції прийняли участь представники органів влади, студенти та викладачі вищих навчальних закладів, вчителі та учні шкіл м. Кіровограда та Кіровоградської області, громадських організацій.

Роботу конференції було розпочато із презентації відеоролика «Із болем у серці…про Чорнобиль» та вшанування загиблих та потерпілих від катастрофи.

Пленарне засідання відкрив проректор з наукової роботи КНТУ Левченко О.М. Ним відзначено необхідність проведення таких заходів серед молоді, які в майбутньому повинні будувати наше суспільство з урахуванням охорони довкілля та збереження природного біорізноманіття.

Начальник Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області Власенко М.Г., окреслив основні проблемні питання екології нашого регіону. Ним зазначено, що через невизначений правовий статус більшість полезахисних смуг у ході земельної реформи залишилась без реального догляду та охорони. Фактично відповідальності за них ніхто не несе, що вкрай негативно позначається на їхньому стані. Правова колізія полягає і в тому, що полезахисні лісонасадження потенційно є землями сільськогосподарського призначення, але не є сільськогосподарськими угіддями.

Очевидно, що потрібно негайно переглянути державні пріоритети щодо утримання та догляду за лісосмугами. Треба знайти справжнього господаря, удосконалити нормативно-правову базу, активно розгорнути роботи зі створення нових полезахисних насаджень.

Заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської облдержадміністрації Хомич А.П. повідомила про основні напрямки діяльності департаменту, досягнення та проблеми нашого регіону.

Професор кафедри загального землеробства КНТУ Топольний Ф.П. доповів про енергозберігаючі технології, перспективи та необхідність їх застосування в розрізі збереження навколишнього природного середовища.

Координатор Української природоохоронної громадської організації е-Екологія Яремчук О.М. звернув увагу на стан природно-заповідного фонду та проблемні питання природоохоронного законодавства щодо охорони вказаних об’єктів. Ним зазначено про необхідність громадськості залучатись до вирішення цих проблем на всіх рівнях.

Завідувач кафедри екології та ОНПС КНТУ Медведєва О.В. узагальнила підсумки роботи пленарного засідання та запросила учасників до роботи у секціях.

У секціях відбулися доповіді викладачів, аспірантів та студентів КНТУ та КДПУ ім. Винниченка, вчителів загально-освітніх шкіл області, учнів Кіровоградської гімназії нових технологій навчання та НВО школи-ліцею №8 м. Кіровограда.

Особливо хочеться відзначити доповіді вчителів Олександрійського району, які підійшли у своїх роботах до реалістичних проблем довкілля.

Вчитель географії та біології Куколівської НВК Олександрійського району Шевцов А.О., голова Кіровоградського відділення «Товариства охорони птахів України» доповів про сучасний стан орнітофауни ландшафтного заказника «Бандурівські плавні» в Олександрійському районі. В доповіді визначено орнітологічну фауну об’єкту ПЗФ, проаналізовано спостереження за місцевими та перелітними птахами та надано висновки. Зокрема зазначено і проблемні питання, а саме наявність браконьєрства та випалювання сухої рослинності. До цієї справи природолюб долучає і місцевих школярів.

Вчитель географії Войнівської ЗШ I-III ступенів Олександрійського району, вчитель-методист, лауреат краєзнавчої премії ім. Володимира Ястребова Балацький Л.Ю. доповів про сучасний антропогенний вплив на стан полезахисних смуг. Його доповідь тісно співпала із піднятим питанням на нараді голови Кіровоградської обласної адміністрації щодо стану полезахисних смуг. На превеликий жаль це питання не тільки нашої області, а всієї території України. Це питання не один рік піднімається на всіх рівнях, але так і не доходить черга до його вирішення. Неодноразові звернення від місцевих органів влади, депутатів всіх рівнів та громадських активістів залишились без розгляду.

6,7

На засіданні комітету ВР з питань екології в грудні 2015 року прозвучала пропозиція екологів щодо розробки порядку утримання полезахисних насаджень, але голову Комітету вже звільнено та й уряд прийшов новий, і це значить – все потрібно починати спочатку…

Закриття конференції закінчилося нагородженням учасників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.