Я-природоохоронець: е-Екологія розпочинає цикл публікацій щодо використання громадянами механізмів е-демократії для охорони довкілля

Українська природоохоронна громадська організація е-Екологія розпочинає цикл публікацій щодо використання громадянами наявних можливостей для участі у реальній природоохоронній діяльності. В цих публікаціях ми будемо намагатись максимально просто і доступно висвітлити наступні питання:
– які інструменти впливу на охорону довкілля є у кожного громадянина?
– як використовувати наявні інструменти в межах чинного законодавства?
– як взаємодіяти з державними органами, щоб вирішити конкретну екологічну проблему?
– як запобігти вчиненню порушень природоохоронного законодавства?
– що робити у випадку виявлення порушення з боку суб’єкта господарювання?
– як зафіксувати порушення природоохоронного законодавства на порушуючи інші НПА?
– обсяг прав і обов’язків громадського активіста-природоохоронця?На ці, ключові, та багато інших, суміжних, питань ми спробуємо дати розгорнуту відповідь, з посиланням на роз’яснення уповноважених органів державної влади, у циклі аналітичних публікацій: Я-природоохоронець! Методичні рекомендації щодо використання інноваційних механізмів е-демократії для участі громадян у реалізації природоохоронних ініціатив. Публікації з анонсованого циклу, регулярно будуть розміщуватись на сторінках порталу www.info.ecoukraine.org.

Звертаємо Вашу увагу, що за результатами опрацювання та фрагментарного висвітлення наявної інформації на сторінках інтернет-порталу, до друку готується однойменний аналітичний збірник – для використання у повсякденній діяльності кожного окремого активіста-природоохоронця чи природоохоронного ІГС. У збірнику буде зібрано і узагальнено повний цикл публікацій з даної тематики, практичні рекомендації для громадських інспекторів з охорони довкілля та активістів, які бажають цей статус отримати, а також – надано детальні інструкції користувача щодо використання інноваційного інструментарію, розробленого ІТ активом ГО е-Екологія, для громадського природоохоронного сектору. Зокрема, ми надамо повне роз’яснення:
– що таке електронна система інформаційної взаємодії професійного еколога myECO та як вона працює;
– як працювати з Інтерактивним реєстром екологічних проблем України (та web/mobile додатками);
– як працювати з іС е-Аудит та які можливості надає цей сервіс;
– як працювати з іС Ідентифікатор законності перевірки і для чого він потрібен;
– нові можливості для громадських інспекторів з охорони довкілля з інноваційним ІТ інструментарієм.

До авторського колективу збірника Я-природоохоронець! Методичні рекомендації щодо використання інноваційних механізмів е-демократії для участі громадян у реалізації природоохоронних ініціатив, ввійшли учасники громадського об’єднання е-Екологія – професійні природоохоронці державного, громадського та наукового секторів з багаторічним досвідом роботи у відповідних галузях.

Даний матеріал є корисним для кожного небайдужого громадянина нашої країни, адже згадані питання розкриваються в контексті реально впроваджених механізмів електронної демократії (e-democracy), що забезпечують можливість для кожного, безпосередньо впливати на владу з метою вирішення важливих соціальних питань. Про початок друку збірника аналітичних матеріалів буде повідомлено додатково. Станом на 03.05.2016 пропозиції та зауваження приймаються у коментарях до цієї новини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.