е-Екологія пропонує розширити можливості інвестпроекту Кіровоградської ОДА: Карта родовищ корисних копалин Кіровоградської області

12 травня 2016 року у приміщенні Кіровоградської торгово-промислової палати, департамент інфраструктури та промисловості Кіровоградської обласної державної адміністрації презентував карту родовищ корисних копалин регіону.

На заході громадську організацію е-Екологія представляли почесний президент об’єднання Сергій Воробйов та координатор з питань організації громадського контролю Кіровоградського регіону Олександр Яремчук

Така відкритість влади, у питаннях доступу до інформації про ресурсний потенціал регіону для громадськості та бізнесу, є безумовно позитивним кроком, однак, на думку фахівців ГО е-Екологія, з метою підвищення ефективності від практичної реалізації анонсованого проекту, не зайвим буде врахування сучасного рівня розвитку інформаційного суспільства в Україні та за її межами.

Відтак, для суттєвого збільшення цікавості потенційних інвесторів до природно-ресурсного потенціалу Кіровоградського регіону, доцільним було-б створити повноцінну електронну, автоматизовану, web-систему «Інтерактивна інвестиційна online-карта родовищ корисних копалин Кіровоградської області» з безкоштовними до завантаження додатками для смартфонів, планшетних комп’ютерів на базі операційних систем Android, iOS, Windows Mobile.

Маючи низку вже реалізованих подібних ІТ проектів, ГО е-Екологія наголошує на абсолютній доступності і практичній спрямованості обраного підходу та пропонує керівництву Кіровоградської обласної державної адміністрації активно використовувати фаховий досвід ІТ-спеціалістів – учасників ГО е-Екологія з розробки та впровадження відповідних електронних інструментів (інтерактивних карт, веб-систем, тощо).

З письмовою пропозицією врахувати транскордонні можливості сучасного інтернет-інструментарію під час реалізації проекту, ГО е-Екологія звернулась до Кіровоградської облдержадміністрації.

ІТ актив об’єднання переконаний, що реалізація такого, інноваційного підходу до управління природними ресурсами Кіровоградській області, безумовно зможе забезпечити збільшення інвестиційної привабливості регіону не тільки в Україні, а й на міжнародному рівні. Крім того – це вихід на новий, якісний рівень трьохсторонньої взаємодії держави, міжнародного бізнесу та громадськості.

Нагадаємо, що потреба у карті корисних копалин регіону виникла після того, як під час останньої сесії депутати області не змогли проголосувати за надання дозволу підприємству на розробку літієвого родовища в Маловисківському районі, у зв’язку із браком інформації про інвестиційний потенціал у частині видобутку корисних копалин.

Наразі карта містить дані про усі, майже чотириста родовищ корисних копалин Кіровоградщини. За інормацією департаменту інфраструктури та промисловості облдержадміністрації було систематизовано велику кількість геологічних матеріалів. Додатком до карти є каталог мінерально-сировинної бази кожного району області. Відтак зазначені матеріали у своїй роботі зможуть використовувати райдержадміністрації та органи місцевого самоврядування.

Важливим моментом створення інвестиційної карти є відкритий і прозорий доступ до інформації, яка буде цікавою і інвесторам і широким колам громадянського суспільства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.