На хакатоні EGAP Challenge в Дніпрі е-Екологія презентувала власні напрацювання з впровадження інструментів е-демократії

18-19 червня у Дніпропетровську пройшов перший креативний вікенд у рамках конкурсу ІТ-проектів з е-демократії EGAP Challenge. 24 команди, ідеї яких стосувались зовсім різних сфер, об’єднала можливість використовувати ІТ-продукти для вирішення проблем комунікації держави та громадянина.

Нагадаємо, що ІТ активом ГО е-Екологія також розроблено та впроваджується цікавий онлайн інструмент e-democracy у сфері охорони навколишнього природного середовища: web-система “Інтерактивний реєстр екологічних проблем України”, яка дозволяє оприлюднити в мережі інтернет та оперативно, в автоматичному режимі, передати за належністю інформацію, про скоєні порушення природоохоронного законодавства та першочергові екологічні проблеми відповідного регіону, до уповноважених органів державного нагляду (контролю).

“Ноу-хау” web-системи “Інтерактивний реєстр екопроблем України” є автоматизація процесів контролю, шляхом притягнення до відповідальності посадових осіб органів державної влади, які ігнорують звернення громадян про екопробеми всупереч діючому законодавству. Власне саме цей алгоритм роботи і є тим показовим елементом – що відрізняє справжній інструмент e-democracy від звичайного електронного сервісу, адже він забезпечує реальну можливість кожного, брати участь у реалізації природоохоронних заходів, використовуючи при цьому інформаційні технології для двостороннього інтерактивного звя’зку між органами влади (у даному випадку двома одночасно) та громадянами.

У разі відсутності реакції природоохоронного органу на звернення про екологічну проблему, згаданий алгоритм у строки передбачені Законом (30 днів), автоматично, без участі запитувача, відішле за належністю повідомлення про вчинення адміністративного правопорушення посадовими особами природоохоронного органу, що вирішив проігнорувати законні вимоги запитувача. Таким чином, орган державної влади, уповноважений складати протоколи за порушення законодавства про інформацію, отримає повний, оформлений належним чином, пакет документів зі скаргою, викладеними фактами та доказами вчиненого правопорушення державним природоохоронним органом. Перманентні адміністративні стягнення мають стати дієвим стимулом для належного виконання чиновниками власних посадових обов’язків.

EGAP Challenge є спільною ініціативою Державного агентства з питань електронного урядування та Фонду Східна Європа в рамках реалізації Програми EGAP, що фінансується Швейцарською Конфедерацією. Конкурс ставить за мету підтримати розробку і впровадження нових інструментів електронної демократії, що допоможуть громадянам отримувати нові якісні сервіси, ефективно взаємодіяти та безпосередньо впливати на владу, а владі – досягти нового рівня прозорості та ефективності.

За результатами конкурсу, журі визначило 4 проекти-переможці: EDUPAY, Fact Point, eGOVBot та Виборча варта. Ці технічні рішення, починаючи від телеграм-боту, який дозволяє відстежувати зміни, що відбуваються з юридичними особами та закінчуючи сервісами, що дозволяють перетворювати фотографії в документи та переказувати кошти в освітні заклади, стануть новими інструментами е-демократії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.