Відкриття полювання на пернату дичину в Кіровоградській області

На території Кіровоградської області полювання на пернату дичину відкривається о 18 годині 06 серпня 2016 року. В більшості мисливських господарств області полювання на пернатих буде тривати до 04 грудня 2016 року включно, днями полювання встановлено суботу, неділю та середу.

Особливу увагу мисливців звертаємо на можливість внесення змін до термінів полювання, видів пернатої дичини та умов полювання в окремих господарствах. Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» користувач мисливських угідь може вносити обмеження у використанні мисливської фауни на підконтрольній території, вносити зміни до термінів полювання (в межах визначених законодавством в сторону зменшення кількості виходів) та заборонити полювання на окремий вид об’єкту полювання.

Основними видами пернатої дичини дозволеної до полювання є: качки, лиски, кулики, голуби, перепілки, окрім птахів занесених до Червоної книги України та тих, що знаходяться під особливою охороною, а саме:
гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої; кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста,поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйка морського, малого, великодзьобого галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого; голуба-синяка; гуски малої (гуски білої малої).

Кожен мисливець зобов’язаний мати при собі документи на право полювання, а саме: посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання, відстрільну картку та дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю. У разі використання під час полювання собак мисливських порід чи інших ловчих звірів і птахів, на них потрібно мати відповідний паспорт.

Перед початком полювання користувач мисливських угідь забезпечує реєстрацію мисливців та проводить інструктаж мисливців з питань техніки безпеки при поводження зі зброєю та здійсненні полювання. При добуванні пернатої дичини мисливець повинен робити відповідний запис у зазначених картках.

Відповідно до додатку до наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 05.04.2016 № 144 встановлено:

НОРМИ
відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, одним мисливцем за день полювання у сезон полювання 2016/2017 років

 

Вид мисливських тварин Норма, голів Вид мисливських тварин Норма, голів
Норець великий 2 Куріпка сіра 3
Качки* 5 Фазан 3
Лиска 6 Перепел 15
Кулики** 10 Кріль дикий 1
Голуби*** 10 Заєць-русак 1
Гуски**** 3

 

Полювання проводиться згідно вимог Закону України «Про мисливське господарство та полювання». Проведення полювання на пернату дичину в лісових угіддях без присутності егерської служби забороняється.

За порушення правил полювання передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.