На Кіровоградщині знову активізувались “вирубувачі” лісосмуг та “випалювачі” полів

Проведені учасниками ГО е-Екологія – громадськими інспекторами з охорони довкілля Держекоінспекції природоохоронні заходи, в черговий раз забезпечили виявлення низки порушень у сфері охорони навколишнього природного середовища на території Кіровоградської області.

Відтак, біля с.Топила, Знам’янського району виявлено вирубку лісосмуги понад автодорогою Кіровоград-с.Треповка-с.Елизаветградка невстановленими особами. На запитання інспекторів про правомірність таких дій, представником “лісорубів”, які вже вантажили автомобіль д/н ВА2257AA зрубаними і розпиляними деревами, було повідомлено, що наразі проводиться розчистка узбічча автодороги, з метою забезпечення безпеки дорожнього руху, підприємством Знам’янський райавтодор. На прохання інспекторів було пред’явлено неповний пакет документів на проведення подібних робіт.

Проте, як видно із доданих фотоматеріалів, дана вирубка має дуже мало спільного з реальною розчисткою узбічча автодороги, оскільки вирубувались не тільки гілки дерев, які заважають руху автотранспорту, а переважно зрілі дерева, які знаходяться на значно більшій відстані від краю автодороги ніж 12 метрів.

З метою встановлення всіх обставин справи та притягнення порушників до відповідальності, інформацію про цей випадок внесено до Регіонального реєстру екопроблем Кіровоградщини

Але, незважаючи на активізацію “вирубувачів” з наближенням осені, не відстають від них і “випалювачі”…

Продовжуючи рейд по Кіровоградській області, громадськими інспекторами було виявлено два факти випалювання пожнивних решток після зборів урожаю, в Знам’янському та Олександрівському районах.

Наразі, ГО е-Екологія готуються всі необхідні запити та звернення для визначення – кому належать (хто є орендарем) відповідних земельних ділянок, та чому не вживаються всі необхідні заходи щодо запобіганню випадкам невиконання природоохоронного режиму використання земель.

За розглядом внесених записів та етапами вирішення згаданих екопроблем, кожен бажаючий може самостійно слідкувати у Регіональному онлайн реєстрі екопроблем Кіровоградщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.