Причини та наслідки забруднення річок Сула, Удай та Многа

За численними повідомленнями у ЗМІ та соціальних мережах від мешканців населених пунктів Полтавської області, у річках Многа, Удай і Сула відбулось забруднення водних об’єктів, яке спричинило зміну властивостей водного дзеркала: кольору та запаху води, а також призвело до знищення живих водних біоресурсів, а в окремих випадках навіть птахів.

Щоб розібратись у ситуації, ГО е-Екологія звернулась до структурних підрозділів Держводагентства та Держекоінспекції з проханням повідомити:
– чи є достовірними відомості про забруднення згаданих водних об’єктів?
– що стало причиною виникнення негативної екологічної ситуації?
– які заходи вживаються для виправлення ситуації та попередження подібних випадків у майбутньому?

Надалі публікуємо наші запити та отриману інформацію від офіційних джерел, а саме Державного агентства водного господарства України та Держекоінспекції у Полтавській області

На момент виходу цієї публікації, за повідомленням офіційного сайту Держекоінспекції України стало відомо, що Державна екологічна інспекція у Сумській області продовжує здійснювати контроль за станом річка Сула також і в Роменському районі, що знаходиться вище за течією ніж Лубенський район Полтавської області.

Повідомляється, що 28 липня ц.р. спеціалістами Держекоінспекції здійснено повторний виїзд у Роменський район до місць загибелі риби та відібрано проби поверхневої води з р. Сула у тих же створах, що контролювались раніше: нижче м. Ромни – с. Москалівка та с. Біловод, вище м. Ромни – с. Пустовійтівка у контрольному створі очисних споруд вище скиду (з мосту в м. Ромни), а також додатково – з приток Сули – річок Лозовка (вище скиду зворотних вод з очисних споруд ДП «Сток-Сервіс» біля КНС) та Муховець (вище скиду зворотних вод з очисних споруд ДП «Сток-Сервіс»).

Результати вимірювань відібраних проб поверхневої води показали, що вміст розчиненого кисню у Сулі в с. Пустовійтівка (3,04 мгО2/дм3), з мосту в м. Ромни (3,2 мгО2/дм3), в с. Біловод (2,7 мгО2/дм3), в с. Москалівка (2,4 мгО2/дм3) знаходиться нижче мінімально встановленого рівня – ГДК (не менше 4 мгО2/дм3 ).

У результаті лабораторних досліджень також встановлено перевищення ГДК у порівнянні з ГДК для водойм рибогосподарського призначення щодо нітратів (у 0,8 разів) і заліза загального (у 0,3 рази) в р. Муховець. Перевищення ГДК по залізу загальному встановлено і в пробах води, відібраних в р. Сула в с. Москалівка (у 0,15 разів). Інші гідрохімічні показники знаходяться в межах встановлених нормативів. При здійсненні відбору проб води фактів загибелі риби зафіксовано не було.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.