“Випалювачі” полів покарані: чергова перемога внаслідок якісної державно-громадської співпраці

Як повідомлялось раніше, під час громадського природоохоронного рейду на Кіровоградщині, громадськими інспекторами е-Екології було виявлено два факти випалювання пожнивних решток після збору врожаю, в Знам’янському та Олександрівському районах.

Інформацію про дані, непоодинокі випадки (див. тут і тут), було внесено до Регіонального онлайн реєстру екопроблем Кіровоградщини та направлено відповідні звернення до органів місцевої влади для визначення: кому належать (хто є орендарем) відповідних земельних ділянок і чому не вживаються всі необхідні заходи щодо запобіганню випадкам невиконання природоохоронного режиму використання земель. Крім того, до Держекоінспекції у Кіровоградській області було передано всі наявні матеріали про можливі порушення, з метою вжиття заходів, передбачених чинним законодавством.

Внаслідок таких злагоджених дій громадських і державних природоохоронців, за самовільне випалювання пожнивних решток на території Олександрівського та Знам’янського районів Кіровоградської області, посадових осіб, відповідальних у вчиненні порушень природоохоронного законодавства, притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.53 та ст.77-1 КУпАП і накладено штрафи у розмірі 1190 гривень.

Цікаво, що напередодні Голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко наголосив на тому, що потрібно посилити штрафні санкції щодо тих, хто спалює стерню на прибраних від врожаю полях. Про це очільник області клопотатиме перед Кабміном, про що Сергій Кузьменко повідомив на ранковій апаратній нараді в ОДА 22 серпня, інформує УНН.

На думку фахівців е-Екології, проблема з “випалювачами” полягає не стільки у розмірі санкцій, скільки у неможливості їх застосування, оскільки саме місцеві органи влади, з невідомих причин, дуже неохоче, а іноді й відверто ігноруючи вимоги чинного інформаційного законодавства, надають інформацію про орендаря (власника) земельних ділянок – який не вживає жодних заходів щодо попередження чи припинення подібного характеру порушень.

Так, наприклад, унікальна за своїм змістом відповідь Знам’янської райдержадміністрації, з посиланням на Управління Держгеокадастру у Знам’янському районі, говорить про те, що Райадміністрація не володіє інформацією хто і де є користувачем с/г угідь на території того ж таки Знам’янського району, а в Управлінні Держгеокадастру взагалі не вміють користуватись картами і просять надати виключно витяг з Публічної кадастрової карти України… І це притому, що у наданих е-Екологією фотокопіях карт, було чітко визначено КООРДИНАТИ місця ймовірного вчинення правопорушення!

Отже, в даному випадку – тільки внаслідок реальної роботи громадських та державних природоохоронців порушники не змогли уникнути відповідальності за скоєне, хоча – як вбачається зі слів очільника ОДА, абсолютно всі регіональні владні інституції повинні бути зацікавлені у виявленні та притягненні до відповідальності тих, хто спалює стерню на прибраних від врожаю полях.

“У нас аграрна область. Більшість територій — родючі чорноземи. Чекаю пропозицій, щодо того які мають бути механізми, щоб нарешті вирішити це питання. Не може палати Кіровоградщина після того, як зібраний врожай”, — звернувся до представників екоінспекції Сергій Кузьменко, повідомляє УНН-Центр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.