Еколого-освітні заходи у Кропивницькому: відбувся семінар КЛА НАУ “Екологічні проблеми водних ресурсів Кіровоградщини”

В приміщенні Кіровоградської льотної академії національного авіаційного університету (КЛА НАУ) 28 вересня 2016 року відбувся екологічний семінар «Екологічні проблеми водних ресурсів Кіровоградщини».

Організаторами семінару виступили КЛА НАУ та ГО «ЕКО-АЛЬЯНС 4.0».

Відкрив роботу семінару начальник КЛА НАУ, доктор технічних наук, професор Неділько С.М. Ним зазначено про необхідність та важність проведення таких заходів, про тісну співпрацю громадських організацій природоохоронного напрямку та науковців, залучення передових світових досягнень у галузі охорони довкілля.

До роботи на семінарі були запрошені представники міжнародних організацій:
Энчо Николо Энчев
– глава Балканської асоціації нових технологій «Платон» (екологія)
– представник Балканського учбового центру (Болгарія, Греція, Албанія, Македонія, Сербія, Турція)
Declan Hayes
– волонтер корпусу миру (в США працює в департаменті навколишнього середовища), викладач кафедри іноземних мов КЛА НАУ

Вони привітали учасників семінару та розповіли про здійснення природоохоронних заходів на їх територіях, про перспективи розвитку природоохоронної справи. Ними було відзначено, що органи влади їх країн приділяють природоохороні значну увагу, а також здійснюють суттєве фінансування природоохоронних програм.

Роботу семінару було розпочато з доповіді доктора геологічних наук, с.н.с., професора, професора кафедри аеронавігації, КЛА НАУ Калашник Г.А. на тему: Радіоекологічна ситуація у м. Кропивницький.

Заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації – Хомич А.П. доповіла про перспективи зменшення забруднюючого впливу на водні ресурси внаслідок скиду у р. Інгул недостатньо очищених шахтних вод Інгульською шахтою ДП «СхідГКЗ». У виступі доповідач визначила проблемні екологічні питання в діяльності підприємства та повідомила про вжиті заходи по зменшенню негативного впливу на стан довкілля, а також про заплановані заходи, які дозволять довести стан очистки шахтних вод до визначених нормативів.

Координатором Української природоохоронної громадської організації е-Екологія, громадським інспектором з охорони довкілля Кіровоградської області Яремчуком О.М. повідомлено про інноваційні механізми, які розроблені та пропонуються до використання за для забезпечення можливості кожному громадянину приймати участь у формуванні та реалізації природоохоронної політики водних ресурсів.

Нагадаємо, що Українське громадське об`єднання міжвідомчих комунікацій у сфері охорони навколишнього природного середовища е-Екологія – засновано у 2014 році з метою налагодження ефективної, якісної та оперативної міжвідомчої інформаційної взаємодії, за допомогою новітніх технологій, між представниками органів державної влади з питань природоохорони, природокористування та екологічної політики, громадськістю і підприємницькою спільнотою. У роботі організації використовується передовий досвід Канади, Сінгапуру та Естонії, зокрема – модель інформаційної взаємодії громадськості та влади C2G (Громадяни – Уряду).

Основною метою діяльності ГО е-Екологія є безперечно ліквідація еколого-правового нігілізму в Україні, а тому учасники об’єднання не залишають по за увагою питання якісної екологічної освіти і постійно налагоджують співпрацю з провідними ВНЗ, зокрема з КЛА НАУ, для створення сильної та впливової професійної екологічної спільноти, котра стане потужним підґрунтям для розвитку екологічної галузі нашої країни.

Створення Інтерактивного реєстру екологічних проблем є важливим кроком на шляху впровадження в Україні моделі інформаційної взаємодії між громадянами та урядом (C2G). А оперативна міжвідомча взаємодія, у свою чергу, сприятиме більш ефективній роботі державних контролюючих органів у сфері охорони довкілля.

Заступник начальника Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Гайдук К.І. доповіла про якість поверхневих водних ресурсів на Кіровоградщині та тенденції щодо їх змін.

Водний фонд області представлений 438 річками загальною довжиною 5558 км. На території області протікає дві великі річки:
– Дніпро, довжина в межах області складає – 68 км або 6% від усієї його протяжності в межах України, басейн охоплює 37% території області, що становить 3,2% території басейну, розташованого в межах України;
– річки Кіровоградщини зарегульовані 2794 ставками загальною площею водного дзеркала 17,8 тис. га та об’ємом близько 205 млн.м3, 84 водосховищами площею 9,5 тис. га та об’ємом 264,2 млн.м3;
– водні ресурси складаються із сформованого поверхневого стоку річок на території області та транзитного стоку річок, які надходять із територій суміжних областей та запасів підземних вод.
Кіровоградське облводресурсів приймає активну участь у щорічній Всеукраїнської акції до чистих джерел.
Метою акції є розширення в суспільстві практичної природоохоронної діяльності, спрямованої на охорону і поліпшення стану джерел, річок та водойм України, раціональне використання водних ресурсів, підвищення екологічної і правової обізнаності громадян щодо охорони водних ресурсів шляхом залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи, розвитку громадянських екологічних ініціатив. Учасниками акції є місцеві державні адміністрації, сільські, селищні та міські ради, колективні та індивідуальні земле- і водокористувачі, установи, підприємства усіх форм власності, загальноосвітні, професійно-технічні, позашкільні та вищі навчальні заклади, засоби масової інформації, громадські організації та окремі громадяни.

Водогосподарськими організаціями області розроблені довгострокові та щорічні плани по виявленню, облаштуванню та догляду за джерелами та витоками річок на території Кіровоградської області. В той же час доповідачем зазначено, що для проведення лабораторних досліджень потрібні нові прилади, які повинні відповідати сучасним вимогам щодо визначення якісних показників води. На даний час відповідно до вимог міжнародних стандартів необхідно визначення ряду нових показників якості води.

Голова Кіровоградського обласного осередку громадської організації «Всеукраїнська екологічна ліга» Приходько В.Г. ознайомив з проблемами забезпеченості та якості питної води в Кіровоградській області

Кандидат географічних наук, доцент, доцент кафедри географії та геоекології Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка Гелевера О.Ф. висвітлила шляхи вирішення екопроблем річок Центральної України.

В роботі семінару взяли участь представники загальноосвітніх шкіл та інших учбових закладів.

По закінченню семінару здійснено підведення підсумків та внесення рекомендацій семінару.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.