Голова ГО е-Екологія в якості експерта взяв участь у роботі локального офісу ПРООН в Україні

ПРООН в Україні збирається оновити портфель проектів у сфері навколишнього середовища і сталого розвитку з метою забезпечення більш кращої їх відповідності сучасним потребам і можливостям. З цією метою локальний офіс ПРООН в Україні 11-12 травня 2017 року провів обговорення потенційних проектних пропозицій на реалізацію яких доцільно залучити фінансування міжнародних партнерів.

Захід складався з двох сесій. В рамках першої сесії були представлені результати поточних проектів реалізованих в Україні за підтримки ПРООН, а також потенційні проектні пропозиції у сфері енергетики та збереження навколишнього природного середовища. Друга сесія проходила у форматі World Café з метою обговорення проектних пропозицій в експертному середовищі, генерування нових ідей та концепцій. Увага учасників була прикута до основних напрямів реалізації концепції сталого розвитку, зокрема проектів у сфері: відновлюваних джерел енергії, управління відходами, моніторингу досягнення цілей сталого розвитку, розбудові експертної спроможності у супроводженні реформ, збереження біорізноманіття, відновлення деградованих земель тощо.

У заході в якості експерта взяв участь Голова ГО е-Екологія Володимир Мороз. «ПРООН є важливою міжнародною інституцією, яка робить значний позитивний внесок в розвиток України, просуванні ідей та цілей сталого розвитку. Проекти, що реалізуються за підтримки ПРООН мають бути якісно підготовлені та спрямованими на вирішення комплексних проблем сталого розвитку в Україні. Зокрема, на мій погляд потребує посилення екологічний напрямок реалізації проектів. Як громадська організація, що займається реалізацією ІТ проектів в галузі охорони навколишнього природного середовища вважаємо, що портфель проектів ПРООН має включати низку проектів щодо розвитку механізмів електронного врядування у сфері охорони навколишнього природного середовища. На сьогодні не в повній мірі виконується завдання держави щодо створення системи моніторингу довкілля, інформаційно-комунікативної взаємодії учасників природоохоронної діяльності, що відповідно до законодавства передбачає систему спостережень, збирання, оброблення, передавання, збереження та аналізу інформації про стан довкілля, прогнозування його змін і розроблення науково-обгрунтованих рекомендацій для прийняття рішень про запобігання негативним змінам стану довкілля та дотримання вимог екологічної безпеки. Крім того, система моніторингу та інформаційно-комунікативної взаємодії має бути складовою частиною національної інформаційної інфраструктури, сумісної з аналогічними системами інших країн.

Наразі можливість застосування сучасних технологій у сфері охорони навколишнього природного середовища – GPS-навігація для вдосконалення системи контролю; он-лайн відеоконтроль із збереженням інформації; космічна та аерофотозйомка з програмно-аналітичним забезпеченням для державного контролю; автоматизація регульованих процесів; фіксування даних при наданні регульованих послуг; мобільні та стаціонарні засоби збирання та обробки інформації та інше, об’єднане в єдину інформаційно-аналітичну систему Е-Екологія дасть змогу забезпечити виконання державницьких функцій з охорони навколишнього середовища» – зазначив Володимир Мороз. 

Довідково

ПРООН є глобальною установою Організації Об’єднаних Націй у галузі розвитку, яка підтримує стратегічні ініціативи з розбудови спроможності, спрямовані на сталий людський розвиток та зростання, користь від якого отримають усі. Шляхом налагодження партнерства з національними, регіональними та місцевими органами влади, громадянським суспільством та приватним сектором ПРООН надає підтримку Україні у її зусиллях із викорінення бідності, підвищення потенціалу населення, забезпечення рівного доступу до результатів розвитку, збереження навколишнього середовища та сприяння демократичному врядуванню.

Основна мета ПРООН – підтримати Україну на шляху сталого людського розвитку, спрямованого на досягнення заможної, демократичної та сильної держави, в якій ніхто не залишається осторонь і враховується думка кожного і кожної. Ми керуємося Цілями сталого розвитку та Конвенціями ООН, до яких приєдналася Україна.

www.ua.undp.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.