KRYVYI RIH GREEN STRATEGY – Перший міжнародний екологічний форум

11-12 листопада 2017 року в Кривому розі відбувся Перший міжнародний екологічний форум «KRYVYI RIH GREEN STRATEGY. КРИВОРІЗЬКА ЗЕЛЕНА СТРАТЕГІЯ», який мав на меті максимально актуалізувати екологічні проблеми промислових міст України та створити умови для розвитку дієвого експертного середовища. Дводенний форум пройшов із застосуванням форматів панельних дискусій із залученням представників державних органів, народних депутатів України, промислових підприємств, представників місцевої влади, фінсектору зацікавлених у інвестуванні в екологічну модернізацію, доповідей екологів-експертів, а також презентації окремих ініціатив.
Учасники форуму прийняли участь в панельній дискусії «Екологічне стратегування: місія, залучення, результати», круглому столі по обговоренню Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», діловому сніданку, світовому кафе «Стейкхолдери екологічних процесів в Україні – побудова карти взаємодії».
На запрошення організаторів Міжнародного форуму, зокрема громадської спілки «Екологічна рада Криворіжжя», участь у заході в якості спікера взяв керівник ГО е-Екологія, а запрошені активісти об’єднання мали змогу послухати багато цікавих доповідей та попрацювати в рамках 6 секції “Громадськість. Як ефективно впливати на прийняття екологічних рішень”.
«Перший день Міжнародного екологічного форуму “Kryvyi Rih Green Strategy” зібрав багато людей, не байдужих до проблем охорони довкілля. Зокрема, участь у Форумі взяли 224 представники з 20 міст України, серед яких 5 Народних депутатів України, 3 мери міст, професори, доктори наук, депутати місцевих рад, представники органів місцевого самоврядування, Державної екологічної інспекції. 28 спікерів запропонували своє бачення щодо вирішення екологічних проблем промислових регіонів в 11 різних напрямках: від побутової екології до глобальних питань, пов’язаних із необхідністю внесення змін до законодавства у сфері охорони навколишнього середовища.
Як зазначив голова ГО е-Екологія Володимир Мороз:
Ми (прим.ГО е-Екологія) постійно наголошуємо – для того щоб вирішувати екологічні проблеми, потрібно налагоджувати взаємодію між громадськістю, державою та бізнесом. В умовах сучасного розвитку інформацйного суспільства це потрібно робити з врахуванням можливостей цифрового світу. Саме тому, ми розробили та пропонуємо конкретні інформаційно-комунікативні інструменти, які дають можливість громадянам запускати державний механізм вирішення екологічних проблем. Мова йде про веб-систему «Інтерактивний реєстр екологічних проблем України», яка впроваджується в рамках кампанії цифрового перетворення від Google Україна.
Потрібно чітко розуміти, що якщо кожен з нас почне використовувати подібні інструменти як механізм взаємодії, екологічні проблеми в регіонах, містах, селищах і селах будуть реально вирішуватись. Нещодавно ми презентувати цю веб-систему, разом з мобільним додатком EcoinspectorUA, у Вінницькій та Черкаській областях, а найближчим часом плануємо поширювати систему і в інших регіонах.
Доречі, нам відомо, що у Дніпропетровській області створено досить потужну систему екомоніторингу, а це значить, що у випадку налагодження якісної співпраці, впроваджений нами Реєстр, може бути ефективним її доповненням, ставши дієвим помічником у ланцюжку: моніторинг – виявлення екопроблеми – вирішення екопроблеми, оскільки у запропонованому нами рішенні елемент моніторингу повністю відсутній, натомість реалізовано ІК складову, які в сукупності зможуть забезпечити повний цикл автоматизації вирішення нагальних екопроблем.
Користуючись нагодою, від імені ГО е-Екологія хочеться подякувати організаторам форуму за актуалізацію у суспільній свідомості проблем екології, налагодження системи взаємозв’язків між природоохоронними організаціями та еко-активістами з різних міст України з метою посилення спроможності громадського сектору до вирішення місцевих екологічних проблем їх лобіюванні на усіх рівнях – зазначив Мороз Володимир Васильович.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.